Poznej sebe pohybem 

Individuální lekce FI (Functional Integration®) – Funkční integrace

Lekce je přizpůsobená individuální potřebě klienta a nekoná se ve skupině.
Při funkční integraci pracuje lektor s klientem individuálně, věnuje pozornost jeho potřebám a aktuálním možnostem pohybu. To vše pomocí jemných dotyků a manipulací s klientem. Skrze jemné dotyky a pohyby dochází k neverbální komunikaci mezi lektorem a klientem. Výsledkem může být společné objevení dalších pohybových možností klienta, které může následně využít ke zkvalitnění pohybu v běžném denním životě.
Na počátku proběhne úvodní rozhovor ve kterém zjistím informace o zdravotním stavu o aktuálních potřebách klienta, co preferuje a naopak co mu není příjemné. Pak se zaměříme na pohyb který je pro klienta obvyklý a důležitý. Například chůze, otáčení se, sed, zvednutí paže a další. Tyto pohyby jsou pro lekci jako referenční. Referenční pohyby se zkoumají na začátku i na konci lekce a sleduje se jejich případná změna.
Zaměříme se na vnímání různých částí těla, které tento pohyb těla doprovázejí. Následně nejčastěji vleže prozkoumáme pohyby detailněji. Lektor s klientem během této části zjišťují pohybové možnosti klienta a hledají další možnosti, které by se mohly využít ke snadnějšímu pohybu.
Během lekce je důležité aby se klient cítil pohodlně a bezpečně. Klient je během lekcí v pohodlném oblečení, nejlépe s dlouhým rukávem a pružné kalhoty nebo tepláky. Klient se v průběhu žádné lekce nebude svlékat. V průběhu FI neprotahujeme svaly, nemobilizujeme klouby a nelámeme kosti.
Všechny aktivity jsou prováděny jemně, bezbolestně, lektor se nechává vést pocity klienta.
Délka individuální lekce je cca 45-60 minut.
Individuální lekce se konají ve Slaném. Domluvit lekci si můžete telefonicky nebo e-mailem
Bližší informace o individuálních lekcích a rezervace zde: ajasimanovska@seznam.cz / telefon: +420 731 555 435

Ukázka Funkční Integrace (FI)